Tábor - Od neděle 15.6 je v provozu nová železniční zastávka Tábor – Čápův Dvůr, kterou v minulém týdnu slavnostně otevřeli zástupci Českých drah a města Tábor. Délkou 140 m a výškou hrany 55cm od kolejnice splňuje podmínky pro bezbariérový nástup do standardních nízkopodlažních vlakových jednotek. Zastávka leží v blízkosti průmyslové a obchodní zóny. Její vybudování je součástí stavby IV. železničního koridoru. Vyžádalo si 12 milionů korun. Podle táborské starostky Hany Randové by zastávka měla najít své uplatnění v integrovaném dopravního systému Tábora, Sezimova Ústí a Plané nad Lužnicí.
Stavba zastávky je součástí modernizace úseku Doubí u Tábora - Tábor, která skončí do července 2009 a vyžádá si 2,8 miliardy korun. Při obnově trati, která je součástí IV. železničního koridoru spojujícího Prahu s Táborem, Českými Budějovicemi a Rakouskem, nahradila jednokolejnou trať dvoukolejná. Díky tomu se zvýší rychlost vlaků v některých úsecích až na 160 km/h. V současné době se přestavuje železniční stanice Tábor, která je poslední etapou stavby.
Fotografie: Václav Šimandl (4. železniční koridor); zdroj: České dráhy a ČT24


Kdo ví. D3 má čím dál více problémů a není jisté, že se nakonec opravdu postaví. Viz třeba http://eps.cz/cz2051692tz/tiskove-zpravy/ .
názvy zastávek a cedule: že se nejdřív udělají cedule a při otevírání se zjistí, že jsou blbě už se taky stává tradicí :-( (např. Ostrava centrum / Ostrava Stodolní)
Aby toho nebylo málo, na stránkách Města Tábor i ČD se zastávka jmenuje Tábor-Čápův dvůr, tady se píše Tábor-Čápův Dvůr.
Mně to zatim vychází, že když jim ta zastávka získá stovku nových pravidelných zákazníků a od každýho vyberou dvě koruny nad provozní náklady, tak se to vrátí za 164 let a 5 měsíců, a to jsem použil velmi optimistickej odhad výnosů.
Ještě k té zastávce, zkoušel jste někdo spočítat, kolik cestujících v ní musej ČD odbavit, aby se jim ty náklady 12 mil. vůbec někdy vrátily? Myslim že to vůbec nejde.
Komentáře vyjadřují názory čtenářů.
Redakce nenese žádnou zodpovědnost za jejich obsah.
- dopisovatel nebo člen ŽP,
- editor nebo admin ŽP
Před vložením komentáře je nutné se buď přihlásit, nebo zaregistrovat.
